Swiss Post Solutions sa mení na Swiss Point

Swiss Post Solutions Slovensko zmenila názov na Swiss Point. Spoločnosť pôsobila pod značkou Swiss Post Solutions od roku 2008, na slovenskom trhu však pôsobila už od roku 2002 pod americkou značkou IDS Slovakia. Rebranding, ktorý trval viac ako 2 roky, bol úspešne zavŕšený v októbri 2019.

 

Švajčiarska kvalita v slovenských rukách

Po rokoch pôsobenia pod švajčiarskou materskou firmou Swiss Post Solutions prevzal slovenský manažment vedenie spoločnosti a pokračuje v rozvíjaní biznisu na slovenskom a európskom trhu pod značkou Swiss Point.

Rozhodnutie o zmene ovplyvnil fakt, že švajčiarska centrála sa zameriavala na outsourcing v našom regióne len ako na outsourcing pre západnú Európu. Strategicky nekládla dôraz na lokálne obchodné aktivity, lokálnych klientov a ich potreby. Napriek veľkosti slovenského trhu je tu veľký potenciál ponúknuť služby priemyselného outsourcingu aj domácim klientom. Proces rebrandingu a zmeny vlastníckej štruktúry prebiehal viac ako 2 roky, klienti však zmeny zaznamenali až pri oficiálnej zmene názvu a loga. Našim cieľom bolo, aby zmeny nemali žiadny vplyv na kvalitu služieb a procesov, ktoré denne zabezpečujeme pre našich klientov.

Zmeny a nový názov spoločnosti Swiss Point sú prísľubom, že rovnako, ako počas predchádzajúcich 17 rokov, tak aj v nasledujúcich rokoch zachováme vysoký štandard kvality našich služieb a procesov.

17 rokov skúseností v outsourcingu biznis procesov

Spoločnosť Swiss Post Solutions sa od vstupu na slovenský trh v roku 2002 (pod americkou značkou IDS Slovakia) dynamicky rozvíjala a rástla. Na slovenský trh priniesla profesionálne služby digitalizácie dokumentov a outsourcingu back-office procesov a to veľmi špecifickým prístupom k tejto činnosti. V Bratislave sme vytvorili priemyselné administratívne centrum, kde sa aplikovali metódy priemyselnej linky pri spracovaní administratívnych úloh. Ako rástla naša spoločnosť, rovnako rástli aj požiadavky našich klientov. Našim cieľom je rozvíjať a rozširovať portfólio našich služieb tak, aby sme dokázali pružne reagovať na dopyt. Preto sme sa rozhodli pristúpiť k zmenám aj vo vlastníckej štruktúre.

Centrum zdieľaných služieb Swiss Point

Dnes máme v portfóliu aj nové služby komplexného Fulfillmentu, ktoré pomáhajú e-shopom ale aj bežným firmám optimalizovať procesy súvisiace s logistikou, vybavovaním objednávok, prípadne s reklamáciami či vráteným tovarom. Pôvodný názov spoločnosti nevyjadroval presne to, čo je našim core biznisom. Švajčiarsku kvalitu, typickú pre všetky naše biznis činnosti si naďalej držíme, preto sme sa rozhodli zachovať časť nášho pôvodného názvu SWISS – reprezentuje kvalitu, odbornosť a profesionalitu našich služieb a zároveň poukáže na komplexnosť ponuky.
POINT reprezentuje to, čo našim klientom poskytujeme. Víziou je vytvoriť centrum zdieľaných služieb, alebo kontaktné miesto, ktoré klientom umožňuje využívať komplexné, odborné služby prispôsobené na mieru. Pod jednou strechou, na jednom mieste, tak ponúkame rôzne služby podľa preferencie a potrieb klienta.
Swiss Point je miesto, kde si firmy prispôsobia mix služieb podľa svojich potrieb.

Pomáhame firmám rásť

Swiss Point je pokračovateľom našej pôvodnej filozofie, ktorú zdokonaľujeme a rozvíjame rozšíreným portfóliom a lokalizovanejším prístupom pre našich klientov.